Zaloguj się

Profil eksperta – Maciej Misiura

Nad poprawnością merytoryczną serwisu Kuchnia Molekularna czuwać będą różni eksperci. Poniżej prezentujemy jednego z nich:

Maciej MisiuraMaciej Misiura ukończył na Uniwersytecie Warszawskim Wydział Fizyki specjalizując się w Fizyce Cząstek Elementarnych. Podczas studiów opracował dwie prace dyplomowe osiągając bardzo dobre wyniki: „Studies of jets production separated by a large rapidity interval with the CMS data” i „Study of the COMPASS spectrometer performance with K0s mesons and reconstruction of K0K0 pairs mass spectrum”. Aktualnie jest doktorantem na swoim macierzystym wydziale. Otrzymał stypendium „dodatek projakościowy” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od wielu lat prowadzi prezentacje i wystąpienia podczas międzynarodowych konferencji np.: EDC Blois 2013 (Finlandia), Epiphany 2013 (Kraków). Był prelegentem na Sympozjum w Wildze 2013 organizowanym prze Politechnikę Warszawską i wielu innych wydarzeniach.

Bral udział w projekcie budowy aparatury detekcyjnej i realizacji programu fizycznego CMS przy LHC w CERNie, a także w eksperymencie COMPASS – badanie spinowej struktury nukleonu.

Zdobywał wiedzę na praktykach zagranicznych w CERN w Genewie (Szwajcaria), warsztatach „Workshop on proton-nucleus collisions at the LHC” w Trento (Włochy), zajęciach „Proton Structure in the LHC Era” w Hamburgu (Niemcy).

Wykonywał prace serwisowe CMS. Był członkiem Lokalnego Komitetu Organizacyjnego konferencji DIS 2014, kooraganizatorem seminariów „High Energy Physics” na Uniwersytecie Warszawskim i Festiwalu Nauki. W ramach ostatniego organizował szereg pokazów i wykładów. Jest autorem między innymi pokazów „Okno na mikroświat – jak działają współczesne detektory?” oraz warsztatów „Analiza danych z Wielkiego Zderzacza Hadronów, czyli jak wyglądają bozony.”. Organizował również międzynarodowe warsztaty dla licealistów z zakresu fizyki cząstek elementarnych – Masterclasses 2013 i 2014 oraz bardzo wysoko ocenione w ankietach zajęcia dydaktyczne dla studentów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego – „Rachunek różniczkowy i całkowy, elektryczność i magnetyzm.”.